KOSGEB Girişimcilik Destek Programı

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Danışmanlık Hizmetleri

KOSGEB iş fikri sahibi olan girişimcilere ve Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon konularında proje geliştirmek isteyen işletmesini kurmuş girişimcilere çeşitli destekler vermektedir. KOSGEB tarafından sağlanan destekler sadece teknoloji odaklı iş fikirlerini kapsamamakta aynı zamanda geleneksel girişim faaliyetlerine de finansal destekler sunmaktadır.

KOSGEB tarafından sağlanan girişimcilik destekleri iki ana başlık altında verilmektedir. Bunlardan ilki Geleneksel Girişimci Destek Programı diğeri ise İleri Girişimci Destek Programı'dır. Geleneksek girişimci destek programı girişimci adaylarının teknoloji tabanlı olmayan iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için başvuru yapacağı programdır. Destek programının detayları bu adreste yer almaktadır.

İleri Girimci Destek programı ise KOSGEB tarafından yayımlanan ve "düşük", "orta-düşük", "orta-yüksek" ve "yüksek" teknoloji sınıfına giren sektörlerde hayata geçirilecek iş fikirlerinin desteklendiği programdır ve desteklenen gider kalemleri ve destek miktarları daha yüksektir. İleri girişimcilik destek programının detaylarına ve desteklenen sektörler listesine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik Destek Programı kapsamında sunulan hizmetlere ilişkin bilgi aşağıda verilmektedir.

HİZMET VERİLEN KONU BAŞLIKLARI

  • Girişimcinin iş fikrinin ve dahil olduğu sektörün incelenmesi ve destek analizinin yapılması
  • Girişimcinin dahil olduğu girişimcilik destek programının belirlenmesi ve başvuru hazırlığının yapılması
  • Kurulacak firma türünün belirlenmesi (şahıs firması, Ltd, AŞ) ve şirket kuruluş işlemlerinde destek olunması
  • KOSGEB'e iletilecek belgelerin hazırlanması ve kontrol edilmesi
  • İleri Girişimci Destek Programına dahil olan girişimcilerin iş planının hazırlanması, makina ve ekipman listesinin belirlenmesi ve bütçenin oluşturulması
  • İleri girişimciler için KOSGEB Değerlendirme Kurulu sunumunun hazırlanması
  • Destek talebinde bulunulacak makina ve ekipman harcama belgelerinin mevzuata uygun şekilde hazırlanması ve ödemelerin takip edilmesi

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı konusunda sunmuş olduğumuz hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya girişimcilik destek programları konusunda sunmuş olduğumuz diğer hizmetlerimiz için aşağıdaki linkleri tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

BU BAŞLIKTA SUNDUĞUMUZ DİĞER HİZMETLERİMİZ

TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BiGG)

KOSGEB Ar-Ge Destek Programı